26 خرداد، 1401
شناسه: 537
آئین بزرگداشت چهل ویکمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران
آئین بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران روز پنج‌شنبه ۲۶ خرداد ماه از ساعت ۲۱ در استان خوزستان، شهرستان دشت آزادگان، روستای دهلاویه، یادمان دانشمند شهید دکتر مصطفی چمران برگزار می‌شود.

آئین بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران روز پنج‌شنبه ۲۶ خرداد ماه سال ۱۴٠۱ از ساعت ۲۱ در استان خوزستان، شهرستان دشت آزادگان، روستای دهلاویه، یادمان دانشمند شهید دکتر مصطفی چمران برگزار می‌شود.

 

شهید دکتر مصطفی چمران تحصیلکرده آمریکا، فیزیکدان، مبارز انقلابی و نماینده دور اول مجلس شورای اسلامی بود که با آغاز غائله ضد انقلاب در غرب کشور و جنگ تحمیلی، وارد میدان جهاد شد؛ شهید چمران در روز ۳۱ خرداد ماه سال ۶۰ در دهلاویه در حال بازدید از سنگرها و تشریح منطقه به آقای مقدم در زیر بارش خمپاره‌های دشمن قرار گرفت و دکتر چمران به همه دستور داد با فاصله وارد سنگرهای‌شان بشوند که در نهایت بر اثر اصابت ترکش‌های خمپاره ۶۰ دشمن بعثی به پشت سرش به شدت مجروح شد. آقای مقدم و همراهشان آقای حدادی هم که کنار شهید چمران بودند به شهادت رسیدند و دکتر چمران را به بیمارستان سوسنگرد رساندند و بعد از امدادهای اولیه با آمبولانس به اهواز منتقل کردند که متأسفانه بر اثر شدت جراحات، به شهادت رسید.

اشتراک گذاری
این اطلاعات را در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگدارید و امتیاز دریافت کنید
تگ ها
مرتبط

اول تیرماه، حضور اقشار مختلف مردم در یادمان های دفاع مقدس استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام

درباره ما
تماس با ما